​Цирконієві коронки: їх плюси та мінуси для протезування

17.10.2020

Цирконієві коронки — новітня розробка в галузі зубопротезування, яку використовують стоматологи у всьому світі. Конструкція складається з двох елементів: каркаса з цирконію та зовнішнього покриття з фарфорової емалі. Така структура виробу робить його міцним та естетичним.

При виготовленні коронок створюється 3D-модель щелеп пацієнта, а потім — самого протеза. На основі цих даних фрезерувальний апарат висікає каркас конструкції з цирконієвої заготовки. Тому неточності при протезуванні виключені: коронка ідеально повторює форму й розміри рідного зуба й щільно прилягає до нього та ясен.

Записатись на Безкоштовний первинний огляд!

Коронки з цирконію: переваги

Гіпоалергенність. Цирконій — найбільш біосумісний і гіпоалергенний матеріал, який використовується у протезуванні. Не зареєстровано жодного випадку відторгнення чи негативних реакцій зі сторони організму при застосуванні оксиду цирконію.

Крім того, часто цирконієві коронки сприймаються тілом людини як кісткова тканина, оскільки їхні фізичні та хімічні властивості дуже близькі.

Мінімальна товщина. Товщина цирконієвих коронок — від 0,3 до 0,4 мм (для порівняння: у коронок із металокераміки — від 1,5 до 2 мм), а значить лікар обточує зуб лише трохи. У такому випадку ризик розвитку запальних процесів зведений до мінімуму.

Міцність. Коронки з оксиду цирконію в 30 разів міцніші, ніж кераміка. Завдяки цьому їх ставлять не тільки на передні, але й на жувальні зуби.

Природний вигляд. За рахунок ефекту напівпрозорості колір цирконієвих коронок точно відповідає кольору природної емалі, тому вони виглядають максимально натурально. Вони стійки до фарбування харчовими барвниками, не змінюють колір залежно від освітлення. Також вони не окислюються, не мають затемнення в зоні між яснами та зубом, як металокераміка.

Термін служби цирконієвих коронок

Оскільки протези з оксиду цирконію набагато тонші, ніж металокераміка, вони викликають певну настороженість у пацієнтів щодо їхньої довговічності. Але тонкість, навіть «ажурність», відноситься лише до зовнішніх, суб'єктивних вражень: міцність цирконію порівнюють із золотом, і термін дії коронок із цього матеріалу не менше 15 років.

Чи мають цирконієві коронки недоліки?

У самого матеріалу та конструкцій із нього недоліків не виявлено. Всі мінуси стосуються супутніх моментів:

  • — висока ціна;
  • — підвищені вимоги до обладнання;
  • — складність виготовлення.

А втім, усі відомі стоматологічні клініки вже перейшли у протезуванні на цирконієві коронки.

Виникли запитання?
Залиште Ваш номер телефону
і ми зателефонуємо Вам:
Дякуємо!
Ваша заявка прийнята! Наш адміністратор зв'яжеться з Вами.
Зворотній
дзвінок