Пломбування Молочних Зубів

11.03.2021

Догляд за молочними зубами починається з першої їх прояви. На жаль, навіть найуважніші батьки, що опікуються здоров'ям свого чада з особливою педантичністю, можуть зіткнутися з проблемами молочних зубів. Потемніння і розвиток карієсу ‒ одна з найпопулярніших причин звернення в стоматологічну клініку.

Існує думка, небезпечна у своїй хибності, що перші зубки краще не чіпати, адже вони випадуть. Дитячі стоматологи всього світу намагаються докричатися до батьків з єдиною метою ‒ донести до свідомості кожного, що здоров'я молочних зубів багато в чому визначає майбутній стан корінних. Тому, пломбування молочних зубів в Києві вважається необхідною процедурою для кожної дитини, яка отримала в них «черв'ячка».

Що таке молочні зуби?

У молочних і постійних зубів будова повністю однакова. Тому, можна вважати молочні зуби зменшеною версією корінних. Структура являє собою:

• коронки ‒ то, що видно в роті, чим жуємо і стукаємо;

• шийка ‒ сполучає коронку і корінь;

• корінь ‒ частина, яка поглиблюється в кістку.

Дентин, емаль і цемент ‒ це основна складова. Перший компонент є основою, навколо коронки розташовується емаль, а корінь покритий цементом. У зв'язку з тим, що емаль молодого зуба отримала пористу, рихлу структуру, карієс виникає набагато швидше і прогресує набагато оперативніше, ніж на корінних тканинах. Чим швидшою буде реакція на проблему, тим нижче буде пломба на молочний зуб ціна і простіше лікування.

Причини виникнення карієсу молочного зуба

Зручною і однією з найпопулярніших думок вважається, що карієс з'являється від надмірного поглинання малюками солодощів. Досить ввести обмеження на цукерки, пряники і здоров'я прийде в норму. Вплив вуглеводів ‒ тільки одна з численних причин. Розвиток руйнівного процесу можуть спровокувати:

1. Недостатній догляд ‒ наліт стає сприятливим середовищем для утворення і розмноження патогенного середовища;

2. Використання загальних столових приборів ‒ бактерії можуть спокійно «перекочувати» від рідних і близьких до дитини;

3. Спадкова схильність ‒ в деяких випадках ідеальний догляд та збалансоване харчування не в силах змінити генетику;

4. Шкідливі звички ‒ мами, які не здатні відмовити собі в задоволенні викурити сигаретку під час вагітності повинні усвідомлювати, що проблеми торкнуться і зубів малюка в тому числі.

Розташування і ступінь пошкодження вказує на тип і стадію карієсу. Плями найчастіше виникають на передніх, не викликаючи дискомфорту, больових відчуттів. Проблема швидко вирішується терапевтичними методами. Поверхневий вид відрізняється більш темними потемніння, які провокують чутливість до кислого, солоного або солодкого. Середній карієс вражає дентин, стаючи причиною сильного болю. На цій стадії вже необхідно проводити пломбування молочних зубів дітей.

Глибокий карієс, як кінцева стадія, пошкоджує практично весь дентин. При огляді можна побачити, що коронка зруйнована до стану відколів по краях. Дитина скаржиться на сильну, невщухаючу біль. З'являється неприємний запах з рота. Процедура лікування відрізняється тривалістю, хворобливістю і багаторазовим відвідуванням фахівця.

Чи потрібно пломбувати молочні зуби, види пломб 

Пломбування молочного зуба виконується дитячим стоматологом, який відокремлює вражені ділянки від здорового моляра, лікує канали та відновлює геометрію (за потребою). Пломбування зубів у дітей важливо заради:

• запобігання порушень ‒ молочні зуби беруть активну участь у формуванні прикусу, а також розвитку щелепи. Принципово, щоб процес їх випадання проходив в природному циклі. Передчасне видалення приведе до неправильного росту корінних побратимів;

• запобігання руйнування постійних зубів ‒ інфекція здатна проникнути не тільки в корінь молочного моляра, але піти далі в кісткову тканину, заражаючи корінні зуби на ранніх етапах;

• збереження краси і впевненості малюка ‒ гарна посмішка важлива для кожної людини, незалежно від віку.

В процесі пломбування дитячих зубів фахівці застосовують тільки сучасні матеріали. Пломба на молочний зуб з амальгами і стеклоіономерного цементу вже відійшли в минуле. Для того, щоб привести ротову порожнину в нормальний стан застосовуються світловідбиваючі композитні склади. Для тих, кому потрібно підіймати настрій, в нашій клініці пропонують варіанти різнокольорових пломб. Дитина може самостійно вибрати колір і стати володарем неймовірного яскравого зуба.

Рекомендації батькам по догляду за зубами малюка після пломбування

Запломбовані молочні зуби потребують догляду. Їх необхідно чистити не менше двох разів на день. Після їжі бажано полоскати, усуваючи залишки їжі. Для того, щоб на пломбі і прилеглих до неї тканинах не утворювалися відколи, не рекомендується вживання твердої їжі. Все, що можна порізати на дрібні шматочки ‒ краще подавати саме в такому вигляді.

Крім цього, в перші дні після втручання краще утриматися від холодних і гарячих напоїв. При появі неприємних відчуттів негайно звертатися до лікаря. Дебютний похід в стоматологію ‒ це сигнал до того, що зуби вимагають до себе більшої уваги. Стоматолог може порадити відповідну зубну пасту і навчити, як правильно організувати гігієнічні заходи, щоб здорові залишалися такими, а запломбовані не постраждали. Після встановлення пломби ідеально було б раз в три місяці приходити на профілактичний огляд.

Якщо зуб з пломбою розболівся

В більшості випадків незначні болючі відчуття, в перші 2-3 дні після того, як молочний зуб запломбований цілком нормальне явище. Обмеження твердої, кислої, холодної їжі і напоїв допоможуть полегшити дискомфорт. Але бувають випадки, коли чутливість переходить на муку. Дитина вередує, погано спить і скаржиться на біль. В цьому випадку рекомендується використання знеболюючих (ібупрофен, нурофен), а також спеціальних мазей, які створюють ефект оніміння.

Якщо тимчасове знеболення не допомогло і малюк відчуває муки протягом більше трьох днів, необхідно звернутися до лікаря. Після огляду фахівець може точно визначити причину, чому болить молочний зуб після пломбування, усуне або пропише дії/препарати, спрямовані на полегшення неприємних симптомів.

Висновки

Питання про те, чи ставлять пломби на молочні зуби для сучасних мам і тат не актуальне, адже це допоможе зберегти не тільки здоров'я, відмінне самопочуття дитини, але й запобігти майбутнім проблемам з корінними зубами. Своєчасне звернення в клініку сприяє швидкому і безболісному усуненню проблеми.

Наш стоматологічний центр проводить процедуру пломбування молочного зуба з урахуванням індивідуальних особливостей малюка, а також віку маленького пацієнта. Використання новітнього обладнання та матеріалів дозволяють проводити маніпуляції у відносній тиші, що не лякає та не доводить дитину до істерик. Тимчасова пломба на молочний зуб, як і постійна, призначена не тільки для того, щоб зробити зуб естетично красивим. До складу входять кращі для підживлення мінерали, які відновлюють пошкоджені здорові ділянки і сприяють їх зміцненню.

Догляд і увага дозволять відкласти знайомство з бормашинкою та чудесами стоматологічного крісла на тривалий час. Завжди краще проводити профілактику, ніж мати справу з необхідністю розв'язання проблеми. Тому, основне завдання старших навчити молодших правилам гігієни ротової порожнини, пояснити, чому це важливо і вибудувати правильний контроль за дитиною.Виникли запитання?
Залиште Ваш номер телефону
і ми зателефонуємо Вам:
Дякуємо!
Ваша заявка прийнята! Наш адміністратор зв'яжеться з Вами.
Зворотній
дзвінок