Синус-ліфтинг: суть, показання та особливості методики

04.06.2020

Синус-пластика, або аугментація кістки - відносно нова, проте ефективна стоматологічна операція.  Вона показана для 60% пацієнтів, які потребують дентального протезування.  Розповімо детальніше, що таке синус-ліфтинг, кому він показаний і як відбувається операція.

Структура кісткової тканини верхньої щелепи повністю відрізняється від нижньої.  В її основі міститься синус - повітроносна кістка, з якої утворені гайморові пазухи.  Корені верхніх зубів розташовані під ними.

Власне у  цьому і проблема: у деяких пацієнтів маленька відстань між нижнім краєм щелепи та кісткою не дозволяє зафіксувати імпланти.  У таких випадках допомагає остеопластика верхньої щелепи, або синус-ліфтинг. 

Якщо простіше -  це операція з нарощування кісткової тканини.  В результаті утворюється основа, що є достатньою  для ефективної імплантації титанових стержнів.

Типи синус-ліфтингу

Розрізняють закритий та відкритий синус-ліфтинг.  Який метод обрати - визначає лікар, аналізуючи індивідуальні показники пацієнта.  Розглянемо особливості кожного виду остеопластики верхньої щелепи.

Відкритий

Його рекомендують, якщо висота кістки становить до 7 мм.  Відкритий синус-ліфтинг - це попереднє нарощування тканини.  Процедура пов'язана з тривалим відновним періодом.  Проводити імплантацію після неї можна не раніше, ніж через 6, а іноді – і  10 місяців.

Закритий синус-ліфтинг та імплантація

Даний метод рекомендований у випадку, якщо висота кістки становить не менше 8 мм.  Закритий синус-ліфтинг є бережливим: нарощування тканини відбувається одночасно зі встановленням імплантату.  Щоб ввести  матеріал для формування кістки, лікарю необхідно лише  проникнути через місце для установки імплантату.  Відновний період в результаті є значно коротшим.

Для відновлення кісткової тканини нижньої щелепи використовують інші методики.

Показання для проведення операції

Існує три ситуації, коли перед імплантацією проводять синус-ліфтинг верхньої щелепи:

 • Зуб був видалений давно, і кістка встигла атрофуватися;
 • Висота кістки є недостатньою, щоб надійно зафіксувати стержень імпланту;
 • У ділянці гайморової пазухи з'явилися впадини, а між здоровими зубами спостерігаються значні проміжки.

В загальному підсумку синус-ліфтинг зубів є актуальним, якщо дентальний імплантат немає на що встановити.

Синус-ліфтинг протипоказання

Є ситуації, коли операція синус-ліфтингу протипоказана: абсолютно, або до моменту вирішення поточної проблеми.  Найбільш поширені причини:

 • загострення гаймориту;
 • реабілітаційний період після втручань у ділянці носа;
 • пухлина, яка  розташована близько до місця аугментації;
 • лікування онкології методами хіміо- та променевої терапії;
 • ревматизм, артрит та інші аутоімунні захворювання;
 • тютюнопаління (більше 40 цигарок на день);
 • будь-який чинник, що послаблює імунітет та регенеративні властивості організму.

Синус-ліфтинг при імплантації зубів: етапи операції

Субантральна аугментація (офіційна назва процедури) - досить складне втручання.  Тому стоматолог-хірург планує його на основі всебічної діагностики:

 • виключення інфекції і запалення;
 • перевірки на відсутність пухлин та захворювань кісткової тканини;
 • комп'ютерної томографії або рентгеноскопії синусів;
 • ортопантомографії (панорамного рентгену щелепи);
 • вирішення поточних проблем (санація порожнини рота, лікування карієсу і т.д.).

Синус-ліфтинг належить до сфери хірургічної стоматології. Етапи та особливості процесу залежать від обраного виду операції.

Підготовка до нарощування кістки

Основна діагностична процедура - спіральна комп'ютерна томографія. Це пошарове рентгенівське сканування верхньої щелепи, дані якого обробляються комп'ютером,  вибудовує гранично точну тривимірну модель.

На основі цих даних виготовляють макет щелепи натуральної величини. Він допомагає хірургу точно побудувати хід операції, визначити глибину і розміри отвору, обрати методику втручання та в цілому  - знизити ризики для пацієнта.

Знеболювання, седація

Знеболювання при остеопластиці - це введення анальгетика у ділянку за останнім верхнім зубом. Воно блокує нервові волокна та повністю позбавляє від больових відчуттів на 60-120 хвилин.

Є і альтернативний варіант - безпечна седація за допомогою сучасного препарату. Це вихід для пацієнтів з високим рівнем занепокоєння чи нестабільним емоційним станом.

Операція

Синус-ліфтинг проводиться за ефективною напрацьованою методикою. Для формування кістки хірург отримує доступ до гайморової пазухи. Методика залежить від обраного типу операції - відкритого або закритого:

 • при відкритому -  хірург розсікає слизову оболонку над яснами (в місці введення імпланту), і далі висверлює кісткову тканину;
 • при закритому – хірург видаляє корінний зуб і розширює канал.  Якщо зуба вже немає, він оновлює краї каналу та слизової оболонки, щоб запобігти інфікуванню.

Коли доступ отримано, суть операції стає єдиною.

Спочатку хірург за допомогою спеціальних інструментів відшаровує від верхньощелепної кістки слизову оболонку гайморової пазухи.  Так він отримує порожнину, в яку поміщає спеціальний кістковий порошок.  Цей матеріал готують з тканини пацієнта чи донора, або використовують штучний гіпоалергенний замінник.

При закритому синус-ліфтингу одночасно проводиться субантральна імплантація. При відкритому ліфтингу, після введення кісткового матеріалу, лікар зашиває місце розрізу та обробляє антисептичними засобами.  Незалежно від виду втручання, на місці операції залишають тимчасову пов'язку зі знезаражувальними препаратами. Післяопераційне відновлення триває до 6 місяців: все залежить від швидкості процесів загоєння та формування нової кістки. Один раз у проміжку 1-2 місяці після втручання проводять рентгенографію з метою контролю ситуації.

Нарощування кістки щелепи: ціна

Вартість синус-ліфтингу залежить від розмірів порожнини, ступеня складності оперативного втручання, обраного матеріалу і його загальної кількості. Точна ціна синус-ліфтингу в Києві може бути визначена лише після завершення всіх діагностичних процедур. Це індивідуальний показник. Тому будь-яка попередня ціна остеопластики умовна: для розрахунку остаточної вартості потрібне обстеження.

Виникли запитання?
Залиште Ваш номер телефону
і ми зателефонуємо Вам:
Дякуємо!
Ваша заявка прийнята! Наш адміністратор зв'яжеться з Вами.
Зворотній
дзвінок