Догляд за зубними імплантами: поради професіоналів

19.02.2019

Від якості догляду за зубними імплантами залежать швидкість і кінцевий результат їх приживлення, а також здоров'я ясен і зубів. У догляді за порожниною рота після імплантації немає нічого складного. Всі рекомендації по догляду за імплантами можна виконати в домашніх умовах, а зробити якісні імпланти в Києві - в стоматологічній клініці Dental Breeze на Позняках.

Інструкція по догляду за зубними імплантами

Весь комплекс заходів з підтримки гігієни ротової порожнини націлений на видалення залишків їжі, бактеріального шару і нальоту з:

 • самого протеза;
 • коронкової частини;
 • простору між зубами;
 • ясен;
 • в щілинах навколо імпланта.

 • Щоденний догляд за зубними імплантами полягає в:

  1. Ретельному чищенні зубів щіткою середньої м'якості щоранку і перед сном.
  2. Виборі зубної пасти, в складі якої немає абразивних частинок.
  3. Застосуванні межпроксімальних йоржиків або щіток з пучками для видалення забруднень з міжзубного простору і лингвальной частини (внутрішній поверхні, яка стикається з мовою).
  4. Використанні зубної нитки після кожного прийому їжі.
  5. Регулярному полосканні ротової порожнини спеціальними розчинами або ірригаторами (опціонально, ажже це не є обов'язковою частиною щоденної гігієни). 
  6. Профілактичних оглядах у стоматолога кожні півроку, а також у професійному чищенні зубів для повноцінного видалення зубного каменю і нальоту.

  Повноцінний догляд за ротовою порожниною після імплантації практично нічим не відрізняється від звичайних процедур, які рекомендовані стоматологами. Єдина відмінність полягає в необхідності більш ретельного очищення простору навколо імпланта для профілактики запальних процесів, розвитку бактерій і переімплантіта.

  Для догляду за знімним протезом потрібно:

  1. Після зняття протезу ретельно очищати його внутрішню і зовнішню частини від забруднень і залишків їжі за допомогою звичайної зубної щітки і пасти.
  2. Обробляти імпланти спеціальним антибактеріальним розчином. Для цього він опускається в ємність з рідиною на час, вказаний в інструкції від виробника.

  3. Щодня очищати абатменти - невеликі конструкції з металу, на які кріпиться протез - за допомогою м'якої зубної щітки і ниток.

  Інструменти для догляду за ротовою порожниною

  Широкий асортимент стоматологічних пристосувань для домашнього використання дозволяє полегшити щоденні гігієнічні процедури. Найбільш популярний інструмент - зубна щітка. Вона випускається в різних формах:

 • з пучків
 • йоржики для обробки простору між зубами;
 • кутові інструменти, що дозволяють очистити забруднення в важкодоступних місцях;
 • пристосування з вузькою голівкою, яке також дозволяє прибрати наліт і залишки їжі в областях, до яких не дістають традиційні пучкові щітки.
 • Також є кілька видів зубних ниток. Крім звичайних флосів є їх вдосконалена версія. Вона складається з трьох компонентів:

  1. Тонка нитка, яка м'яко очищає простір і щілини між зубами.
  2. Губчате волокно, яке прибирає забруднення і наліт з тієї частини, яка знаходиться нижче рівня ясен.
  3. Тримач з жорстких матеріалів, який дозволяє очистити простір, що знаходиться під знімним протезом без його зняття.

  Серед сучасних інноваційних інструментів виділяють ірригатори для орального використання. Їх механізм дії полягає в створенні спрямованого сильного натиску води, який промиває зону між зубами і яснами.

  При щоденному і якісному догляді імпланти прослужать кілька десятків років. Також в перші дні після імплантації слід уникати стресових ситуацій і інтенсивних фізичних навантажень, адже посилений кровообіг може спровокувати набряк ясен. Профілактичні візити до стоматолога проводяться на третій і на десятий день після процедури.

  Замовити якісні зубні імплантати в Києві на Позняках можна в сучасній клініці стоматологічної медицини Dental Breeze.


  Виникли запитання?
  Залиште Ваш номер телефону
  і ми зателефонуємо Вам:
  Дякуємо!
  Ваша заявка прийнята! Наш адміністратор зв'яжеться з Вами.
  Зворотній
  дзвінок