Чи потрібно видаляти зуб мудрості?

17.07.2019

Чи потрібно видаляти зуб мудрості?

Багато стоматологів задаються питанням, чи потрібно видаляти зуби мудрості. З так званими восьмими зубами буває безліч проблем, з якими не готові зустрітися більшість пацієнтів стоматологічних кабінетів. У більшості відсотків випадком зуби мудрості провокують гнійні захворювання в ротовій порожнині. Це може привести до ускладнень інших захворювань і представляти якусь небезпеку для життя пацієнта. Тому нехтувати своєчасним оглядом ротової порожнини стоматологом, все ж не рекомендується. Так вдасться уникнути патологій прикусу, розвитку карієсу або періодонтиту. Головне, вчасно записатися до стоматолога на прийом і слідувати всім його вказівкам після лікування.

Чи потрібно проводити видалення зуба мудрості?

«Вісімки» часом прорізаються в ротовій порожнині так, що кардинальним чином заважають нормальному росту зубів поруч. Часто видалення зубів крайнього ряду пов'язано з їх руйнуванням, коли в роті залишається лише пень від зуба. Це прямий розсадник інфекції, що призводить до карієсу і суміжних стоматологічних захворюваннях включаючи періодонтит. Тому зруйновані зуби мудрості рекомендовано видаляти.

Щоб уникнути сильних зубних болів віддають у вухо і сильної набряклості щоки, потрібно вчасно подбати про видалення зуба мудрості. Серед основних причин, за якими 8-ки краще відразу видалити, виділяють:

  • Неправильне положення. Коли зуб лежить з горизонтальним нахилом. Для протезування він не годиться, тому зберігати його зовсім не обов'язково.
  • Відсутність простору для сусідніх зубів. Коли «вісімка» стає перепоною для нормального прорізування сусідніх зубів, вона підлягає видаленню. В іншому випадку є ризик зсуву зубного ряду і деформація всього прикусу.
  • Перікорніт. Це запалення капюшона, яке найчастіше розвивається через своєчасно не видаленого зуба мудрості. Коли частина коронки «вісімки» покрита слизовою оболонкою, так званим капюшоном, по нього можуть потрапляти патогенні мікроорганізми. Тому видалення такого зуба є важливим для здоров'я всієї ротової порожнини.
Видалення 8го зуба може не бути настільки критичним. Як би це дивно не звучало, але у «вісімок» є і свої переваги. Якщо порівняти їх з іншими зубами, він набагато рідше за інших прорізуються. Також 8ки можуть цілком використовуватися в якості основи мостовидних протезів. Якщо ж видалити «вісімку», то встановити протез на його місце можна буде тільки за допомогою установки імплантату. Це додаткові проблеми для пацієнта і збільшення грошових витрат для лікування. Тому до видалення зуба мудрості варто ставитися дуже обережно.

У ситуаціях відсутності вперед стоїть зуба, який виступає «шістка» або «сімка», зуб мудрості може стати в нагоді для протезування. Також черговою причиною для збереження «вісімок» є їх статус зубів-антагоністів, адже вони також беруть участь в процесі жеванія.В цілому лікування зуба мудрості є досить складним процесом, який краще довірити професійному стоматолога.

У стоматологічній клініці Дентал Бриз можна замовити, як лікування, так і видалення зубів мудрості. Це перевірена сотнями клієнтів стоматологія на Позняках, де є кваліфіковані стоматологи з багаторічним досвідом роботи, професійне сучасне стоматологічне обладнання та трепетне ставлення до кожного клієнта.

Виникли запитання?
Залиште Ваш номер телефону
і ми зателефонуємо Вам:
Дякуємо!
Ваша заявка прийнята! Наш адміністратор зв'яжеться з Вами.
Зворотній
дзвінок